Akcie: Býčí trh je teprve v polovině, tvrdí burzovní expert
|

Akcie: Býčí trh je teprve v polovině, tvrdí burzovní expert

Býčí trh, který začal na amerických burzách loni na podzim, je maximálně v polovině, tvrdí investiční manažer David Kotok ze společnosti Cumberland Advisors. Vychází z historické zkušenosti s poklesy akciových trhů během období, kdy americká ekonomika nebyla v recesi.

Medvědí trh Rally Burzovní almanach Býčí trh Světové akcie Historie

"Akcie se vyvíjejí stejně jako v mnoha případech, kdy býčí trh začal po medvědím trhu, který neprovázela recese ekonomiky," uvedl Kotok v rozhovoru pro Index Universe.

Poslední medvědí trh panoval od 29. dubna do 3. října 2011. "Když vyjdeme z mediánu podobných období po druhé světové válce, akciový růst je zhruba v polovině," pokračuje známý odborník na burzovně obchodované fondy.

Má na mysli ne polovinu času, ale polovinu procentního růstu. Na tu druhou má trh podle historických statistik deset až třicet měsíců. Na hodnocení Kotokových slov je tedy dost času.

"Investoři se teď mohou bát problémů v Evropě, nebo vsadit na postupné zlepšování americké ekonomiky. Já jsem pro druhou možnost," podotýká šéf Cumberland Advisors.

A který sektor aktuálně favorizuje? Farmaceutický. Ten byl totiž podle něj v posledních letech neprávem přehlížen. Jeho společnost se naopak zbavila všech pozic v sektorech telekomunikací a veřejných služeb (utilit).

Americké akcie
Zdroj: indexuniverse.com