Defenzivní sázka na pražské burze: Pegas Nonwovens
|

Defenzivní sázka na pražské burze: Pegas Nonwovens

Zvýšená kolísavost na trzích vybízí k poohlédnutí se po takzvaných defenzivních titulech. Na pražské burze se aktuálně jeví jako zajímavý kandidát výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens.

PFNonwovens (dříve Pegas Nonwovens) Investiční doporučení Akcie ČR

Firma se vyznačuje dlouhodobě stabilním hospodařením, když i v roce 2009, tedy v době silné recese, dokázala navýšit produkci a vykázat stabilní provozní zisk. Ačkoli je Pegas exportně orientovaný - téměř polovina jeho tržeb pochází ze západní Evropy sužované krizí -, na jeho aktuálním hospodaření se to negativně neprojevuje. Pegas totiž těží ze svého defenzivního zaměření na segment osobní hygieny a ze své stabilní a silné pozice na trhu (vyprodaná výrobní kapacita na rok 2012 a na rok 2013 prodáno asi 70 %).

Proč by akcie Pegasu neměly chybět v portfoliích investorů?

Zaprvé, firma nestagnuje, naopak investuje do rozšíření svých výrobních kapacit jak v ČR, tak v zahraničí, kde už se rozjela výstavba výrobního závodu v Egyptě.

Zadruhé, jedná se o dividendový titul, přičemž dobré hospodaření umožňuje firmě realizovat progresivní dividendovou politiku se solidním výnosem mezi 5 a 6 %.

V nejbližších letech tak lze očekávat zvyšující se výnosy a zisky, což by mělo implikovat pokračování v politice navyšování dividend. V titulu je vidět potenciál zajímavého kapitálového i dividendového výnosu.

Pegas Nonwovens

Napsáno pro HN.

Pegas Nonwovens: Lepší než očekávané výsledky a potvrzený výhled
Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens ve druhém kvartálu 2012 zvýšil meziročně tržby i provozní zisk a dokázal se vyhnout čisté ztrátě, kterou očekávali analytici. Navíc potvrdil svůj celoroční výhled růstu EBITDA o 5 až 15 %.

Zdroj: Fio banka