Apple iPhone 5: Větší displej, lepší foťák, větší rychlost. Co na to investoři?
|

Apple iPhone 5: Větší displej, lepší foťák, větší rychlost. Co na to investoři?

Apple představil nový iPhone 5. Má větší displej (4 palce) než jeho předchůdci, vejde se na něj pět řad ikon. Je o pětinu lehčí než předchozí model 4S a má o 44 % lepší saturaci barev.

Apple

LTE dynamická anténa umí automaticky přepínat mezi různými sítěmi. AT&T, Verizon a Sprint Nextel budou telefon nabízet v USA, firma má dohody také v Kanadě, Japonsku, Evropě a Austrálii. Čip Apple A6 během prezentace prověřili svými hrami zástupci Electronic Arts.

Lepší foťák (8Mp, 3 264 x 2 448, rychlejší snímky). Baterie lepší než u modelu 4S - vydrží 8 hodin hovoru na 3G síti, 10 hodin na internetu přes wifi. Pokročilé panoramatické fotky při prezentaci iPhonu měly 28 megapixelů, kvalitnější je i video.

Přístroj má 3 mikrofony (dolní, přední a zadní), lepší reproduktor zajišťuje přirozenější zvuk hlasu. Nový dock konektor je o 80 % menší, oboustranný.

Jak se bude prodávat?

Odpověď zatím nikdo nezná. Apple doufá, že skvěle. Podle JPMorgan by prodeje iPhonu 5 mohly přispět růstu amerického HDP o téměř procentního bodu z očekávaného 2% růstu.

Jak na tom byly a jsou předchozí modely iPhonu s prodejem?

Jak přibývá uživatelů iPhonu

Reakce investorů na oznámené novinky u iPhonu 5 byla okamžitá, i když nijak extrémní. Více na Facebooku Investičního webu.

Pozornost na maximum! Heslo: iPhone 5
Větší displej? Hm, super. Vstup na sluchátka na straně, baterie s větší výdrží, rychlejší procesor? Hm. Od nového iPhonu 5 se čeká hodně, ale z toho, co zatím "uniklo" na veřejnost, se zatím nezdá, že půjde o další revoluci s nakousnutým jablíčkem ve znaku. Ve středu 12. září se čeká představení telefonu, který by měl firmě pomoci k lepšímu druhému pololetí.