Apple: Je to ještě zázrak (+31,4 % za rok 2012)?
|

Apple: Je to ještě zázrak (+31,4 % za rok 2012)?

Nejoblíbenější akcie v portfoliích hedgeových fondů a od roku rekordmanka mezi společnostmi, pokud jde o tržní kapitalizaci. Akcie Applu se navzdory mohutným výprodejům (snad způsobeným odlivem kapitálu kvůli daňové optimalizaci ze strany velkých fondů a dalších institucionálních investorů) v roce 2012 posunuly o více než 31 % výše.

Světové akcie Apple

Růstový příběh nakousnutého jablka pokračuje zázračným tempem, analytici ale varují - firma potřebuje potvrdit náskok před konkurencí, což poslední novinky (iPhone 5, iPad mini a další) úplně nesplnily. Přesto zůstává akcie s označením AAPL největší hvězdou posledních let. iPhone 6 a iOS7 jsou navíc údajně již testovány, uživatelé se tedy mají na co těšit.

Vývoj ceny akcií Applu v roce 2012

Investiční nápad: Apple ještě pod stromeček, ale maximálně na měsíc
Akcie Applu od svého zářijového vrcholu (705,07 USD) výrazně ztrácejí. Hlavními viníky jsou hedgeové fondy, které uzavírají zisky při nižší dani z kapitálových zisků (15 %). 1. ledna 2013 totiž daň vzroste na 20 %. Výroba, provoz, finance i obliba značky Apple ovšem zůstávají v podstatě nedotčeny, proto by mělo mít smysl akcie znovu nakoupit, alespoň na měsíc.