Akcie pohledem technické analýzy: Týden by měl být konečně červený
|

Akcie pohledem technické analýzy: Týden by měl být konečně červený

Hlavní světové indexy v čele s americkými se pohybují na několikaletých maximech. Technické indikátory jsou sice býčí, ale i mírná korekce, kterou očekáváme, je srazí teprve na silné úrovně podpory.

Technická analýza Světové akcie

S&P 500

Index se v uplynulém týdnu pohyboval v blízkosti psychologické hranice 1 500 bodů. MACD sice chvilku zaváhal, ale stále se drží těsně nad spouštěcí linií. Navíc je okolo nejvyšších úrovní za poslední půlrok. Obě ROC tlumí předchozí pokles. ROC60 nad svým 20denním klouzavým průměrem. RSI se vrátilo těsně nad hranici překoupenosti (70 bodů).

Celkově jsou technické indikátory neutrální, překoupené RSI by mohlo vyvolat pokles, na který by poté navázal i možný prodejní signál na MACD. Očekáváme, že se index bude v průběhu tohoto týdne obchodovat kolem úrovně 1 500 bodů, pokles pod tuto úroveň může vyvolat technickou korekci do oblasti 20denního klouzavého průměru.

S&P 500 - technická analýza

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci v USA odolávají, korekce stále nikde
Pátý týden roku 2013 byl opět zelený. Údaj o HDP zaskočil, index S&P 500 uzavřel pod hladinou 1 500 bodů a zdálo se, že přichází korekce. Ale páteční data z trhu práce dala na HDP zapomenout a vše se opět zalilo sluncem.

DAX

Index neudržel lokální maximum a klesl až pod 20denní klouzavý průměr, který přestal růst. MACD klesá pod spouštěcí linii. ROC60 se drží okolo 20denního klouzavého průměru, ROC20 se pohybuje těsně nad nulou. RSI pokračuje v poklesu k 50bodové hranici.

Technické indikátory jsou v souhrnu spíše mírně negativní. Očekáváme, že index bude mít tento týden tendenci k mírnému poklesu. Další důležitější úrovní podpory je 50denní klouzavý průměr (nyní okolo 7 610 bodů).

DAX - technická analýza

DJ EuroStoxx 600

Index neudržel lokální vrchol a sestoupil až pod 20denní klouzavý průměr. Ten mezitím zastavil svůj růst. MACD klesá a drží se pod spouštěcí linií. ROC60 se drží okolo 20denního klouzavého průměru (v plusu). ROC20 kleslo až k nule (pokles pod ni by vyvolal prodejní signál). RSI poměrně ostře kleslo až k hranici 50 bodů (pokles pod ni by vyvolal prodejní signál).

Celkově jsou technické indikátory spíše negativní, proto pokles může ještě pokračovat. Očekáváme, že bude mít index tento týden tendenci pokračovat v poklesu. Důležitou úroveň podpory by měl představovat 50denní klouzavý průměr.

DJ EuroStoxx 600 - technická analýza

Anketa: Kam se dále vydají akcie?
Americké akcie v posledních dnech posunují své pětileté rekordy, český index PX se drží nad 1 000 body a poblíž maxim od března 2009 jsou i akcie v Evropě (index Stoxx Europe 600). Výsledková sezóna vyznívá sice smíšeně (firmy většinou překonávají odhady trhu, ale ty jsou nastaveny hodně nízko), investoři se ale cítí na trzích komfortně díky odsunutí debaty o dluhovém stropu v USA a zlepšující se situaci na evropských dluhopisových trzích. Jaký směr akciím předpovídají čeští investiční profesionálové?