Tepper: Tohle by teprve byl kouzelný lektvar pro akcie!

Existuje-li magická formule pro americké akcie, může jí být masivní uvolňování stále ještě příliš restriktivní čínské měnové politiky, tvrdí hedgeový manažer David Tepper z Appaloosa Management.
"Pokud se má stát něco opravdu velkého, je to skutečné uvolnění měnové politiky v Číně, a to ne jen o čtvrt procentního bodu na úrovni základní sazby, ale o několik stovek bazických bodů," říká David Tepper, zakladatel a manažer hedgeového fondu Appaloosa Management, který má ve správě aktiva za více než 20 miliard USD.
Čínská centrální banka snížila za poslední rok sazby hned šestkrát. Větší uvolňování měnové politiky signalizuje i ECB, která zvažuje posílení (nebo prodloužení) masivního programu nákupů dluhopisů.
Naproti tomu Fed trhům naznačil, že by první zvýšení sazeb po devíti letech mohlo přijít stále ještě letos v prosinci. Zprávy o zvyšování úroků v USA ale trhy příliš nevzrušují - interpretují si je naopak pozitivně, že již politici považují americkou ekonomiku za dost silnou na to, aby vyšší sazby ustála.
Tepper například již v květnu 2013 prohlašoval, že má Fed omezit svůj program kvantitativního uvolňování, pokud chce udržet akciový trh v rovnováze. Varuje ale před přezíravostí. "Investoři mohou podceňovat hrozbu toho, že Fed bude nucen sazby zvedat rychleji, než se všeobecně očekává," říká známý investor.
Když se k tržní situaci vyjadřoval letos v září, tvrdil, že je čas sebrat peníze ze stolu, a držel se opatrnějšího přístupu k akciovému trhu. Má-li situaci hodnotit dnes, pak na trhu nevidí významnější změnu podmínek, která by ho vedla k optimističtějšímu výhledu. "Je potřeba investovat staromódně, tedy držet hotovost a diverzifikovat."
Dluhopisový trh se Tepperovi aktuálně příliš nezamlouvá. I tak by ale něj každý rozumný investor měl držet část peněz v pevně úročených aktivech.
Zdroj: CNBC
Aktuality
