Co Twitter dal: BANG, Apple, Čína a Ortpl

Mohou BANG zastínit FANG? Čeká cenu zlata další býčí trend? Jak se rozevírají příjmové nůžky mezi bohatými a chudými? Kolik firem by si Apple mohl koupit za peníze, které vydal na zpětné odkupy akcií? Jak Čína zlevňuje půjčky firmám? A jakou slovní zásobu mají fanoušci kapely Ortel?
1. BANG vs. FANG
Nedávno jsme psali o zkratce SCANNZ, které sdružuje země s realitní bublinou. A máme další uskupení, které trochu paroduje v posledních letech oblíbenou zkratku FA(A)NG. Podle Jesseho Feldera by společnosti těžící zlato, jako jsou Barrick Gold, Agnico Eagle, Newmont Mining a Goldcorp, mohly v nejbližší době firmy ze skupiny FA(A)NG zastínit, protože jejich ocenění je již několik let pod průměrem. Zisky i příjmy jim přitom rostou a cena zlata by se také mohla posunout výše.
Mimochodem, poměr ceny zlata a stříbra je na úrovni, jaká v minulosti předznamenávala zajímavé růstové trendy. Mají se "gold bugs" na co těšit?
2. Příjmové nůžky se rozevírají
Rozdíly v příjmech mezi bohatými a chudými neustále rostou, to není žádná novinka. Tento graf to ukazuje celkem jasně.
3. Apple a zpětné odkupy
Firmy si k růstu na burze pomáhají mimo jiné odkupy svých akcií. Apple je v tomto oboru přeborník. 6 z 10 největších odkupů za jedno čtvrtletí v historii USA bylo právě ze strany Applu. Za hotovost, kterou na ně firma vynaložila, by si mohla koupit 275 celých společností z indexu S&P 500.
4. Čína pomáhá vlastním firmám
Čína pomáhá domácím firmám, jak se dá, a to nejen odvetnými opatřeními v obchodní válce s USA. V té části výnosové křivky, kde firmy emitují nejvíce dluhopisů, v posledním měsíci zkrátka snížila sazby, a to výrazně.
5. Ortpl
Nakonec něco z domácí (ne)kulturní scény. Jeden ryze český a (bohužel) populární zpěvák má fanoušky, jejichž slovní zásoba je zkrátka E-xcelentní.