Co se (také) děje na trzích: Pár akciových grafů, které není od věci vidět

Na americkém akciovém trhu pokračuje rally, která odstartovala v polovině června. Vedle hlavních indexů stojí za pozornost i některé "menší" příběhy, i když jsou to stále hodně těžké váhy.
Index S&P 500 dokázal prorazit nad hladinu odporu na 4 170 i kulatých 4 200. Potvrdil tak vyšší maxima. SMěrem nahoru má ale stále co "prorážet".
Nad svým 50denním klouzavým průměrem se obchoduje přes 80 % akcií z indexu S&P 500.
Index volatility VIX poprvé od konce dubna klesl pod 20. Pod 30 se pak pohybuje 36 obchodních dnů, což je nejdelší taková série v letošním roce.
Před pár týdny jsme psali, že bez rally akcií Applu žádný výraznější růst indexu S&P 500 nelze předpokládat. Apple nezklamal, váha jeho akcií v indexu je nejvyšším podílem největšího titulu od roku 1980.
Některé další hvězdy uplynulých let ale mají k někdejšímu lesku stále daleko. Příkladem je Netflix, který stále od začátku roku výrazně ztrácí. Od letošního minima nicméně již dokázal přidat 50 %. Alespoň něco. Nadále se ale obchoduje teprve na hladině, na níž otevřel po zveřejnění špatných hospodářských čísel za první kvartál.
Když jsme u velkých technologických firem, deník The Wall Street Journal již přispěchal s tvrzením, že na Nasdaqu začal nový býčí trend. S touto interpretací (nebo nepochopením definice býčího trhu) tak docela nesouhlasíme. Co vy?
A na závěr jeden z možná nejdůležitějších indikátorů pro akciové investory. Jde o graf vývoje hodnoty amerického dolaru. Jeho index se poprvé od února sesunul pod svůj 50denní klouzavý průměr a pokles kurzu koresponduje s příklonem k riziku v uplynulých týdnech.
Zdroj: WSJ, @BBaxter2020, Bloomberg, @meanstoatrend, Compound Capital Advisors, Bespoke Investment Group, Optuma