Akciové nápady na příští dny: Facebook a Volkswagen
|

Akciové nápady na příští dny: Facebook a Volkswagen

Tento týden naše analytiky sestavující newsletter Breakout Trader zaujaly akcie společností Facebook, Waters Corporation, Volkswagen, ASML Holding a také iShares Dow Jones ETF.

Technická analýza Akciové tipy Investiční tipy Trading Americké akcie Spekulace Evropské akcie Sociální sítě Facebook Auta Volkswagen

Naváží akcie Facebooku na růstový trend?

Když před několika lety Facebook vstupoval na burzu, nikdo nepředpokládal, že se jednou jeho akcie budou obchodovat za 150 USD. Oblíbenost této sociální sítě je ale tak velká, že firma sklízí jeden úspěch za druhým a prosperuje.

Na grafu je vidět jasný růstový trend. Po zveřejnění hospodářských výsledků za první čtvrtletí sice cena mírně konsoliduje, ale na rozjetém trendu to nic nemění. Vzniká typická formace býčí vlajky, kterou by cena měla v nejbližších dnech opustit severním směrem. A to bude příležitost na vstup do pozice.

Vstup do LONG pozice plánujeme při proražení maxima z posledních dnů na 152 USD, stop-loss vychází pod minimum aktuální konsolidace, což znamená přijatelné riziko okolo 2 %. Pravděpodobnost pohybu vzhůru vnímáme jako mnohem vyšší. Míříme minimálně na 162 USD.

Facebook - technická analýza (16. 5. 2017)

Prorazí akcie Volkswagenu aktuální pásmo konsolidace?

Německý výrobce automobilů, dlouho zatížený skandály okolo emisí, se pomalu vrací do hledáčku investorů. Koncem roku 2016 titul celkem přesvědčivě posiloval, pozvolná korekce, která přišla v únoru, byla v polovině dubna vystřídána silnou nákupní reakcí.

Aktuálně se akcie obchodují v úzkém neutrálním kanálu a čeká se na další impulzy. Technicky se tvoří formace býčí vlajky, která neklesá pod klouzavé průměry. V případě jejího proražení na horní hraně očekáváme další silnou reakci kupujících a rychlý nárůst ceny minimálně k poslednímu vykreslenému maximu.

Do LONG pozice plánujeme vstoupit po proražení horní hrany aktuálního pásma konsolidace. Riziko musíme v tomto případě natáhnout až na 5 %, nicméně vzhledem k potenciálu růstu je to namístě. Spekulujeme na delší pohyb (15–20 %) a cíl klademe až na 170 EUR, stop-loss umístíme na 139,90 EUR.

Volkswagen - technická analýza (16. 5. 2017)

Kompletní analýza s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu

Chcete podrobné analýzy s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu pro všechny výše zmíněné tituly? Registrujte se k odběru investičního newsletteru Breakout Trader, a to zdarma a bez závazků.

CHCI ODEBÍRAT NEWSLETTER BREAKOUT TRADER

Investiční newsletter Breakout Trader nabízí každý týden pět investičních analýz. Jedná se o analýzu čtyř světových akcií a jednoho ETF. Analýzy obsahují konkrétní úrovně vstupu i výstupu (stop-loss i cílové ceny). Komplexní krátkodobá analýza jednotlivých titulů přibližuje investorům strategii zkušených investičních profesionálů.

Upozornění: Všechny úrovně vstupů i výstupů z obchodů vycházejí z osobních strategií autorů newsletteru a mají pouze informativní charakter. Neměly by být chápány jako specifická nákupní a prodejní doporučení, ale jako podklad pro další analýzu se zohledněním investičních možností a zkušeností. Ujistěte se, že znáte podmínky investičního newsletteru.

Breakout Trader (5 analýz týdně)