US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,43 %
NASDAQ-0,94 %
DOW JONES-0,36 %
PX+0,08 %
ČEZ-2,15 %
NVIDIA-0,26 %

Americký výrobce hraček Hasbro letos propustí asi 1 000 zaměstnanců

Americký výrobce hraček Hasbro letos celosvětově propustí asi 15 procent zaměstnanců, to je zhruba 1 000 lidí. Po slabém čtvrtém čtvrtletí totiž musí kvůli zachování konkurenceschopnosti výrazně snižovat náklady. Společnost to uvedla ve čtvrtečním sdělení.

Redakce IW
Redakce IW
27. 1. 2023 | 8:42
Americké akcie

Konkurent Mattelu a výrobce hry Monopoly zruší pracovní místa na plný úvazek. Propouštění má začít v příštích týdnech.

Hasbro odhaduje, že tržby za poslední čtvrtletí, které bývá zásadní kvůli předvánočním nákupům, klesly meziročně o 17 procent na 1,7 miliardy dolarů. Výhled zisku zdaleka zaostává za očekáváním analytiků z Wall Street.

Akcie Hasbra po zveřejnění výsledků oslabily o sedm procent. Konečné hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí se podnik chystá předložit 16. února.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

Americké akcieVýsledková sezóna
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

22. 1.-Andrej Rády
Investiční strategie