US MARKETOtevírá za: 14 h 35 m
DOW JONES-0,21 %
NASDAQ+0,72 %
S&P 500+0,10 %
META+0,51 %
TSLA+4,07 %
AAPL-0,28 %

Vývoz z Německa v únoru vzrostl nejvíce za deset měsíců a více, než se čekalo

Vývoz z Německa v únoru podle sezónně přepočtených údajů vzrostl ve srovnání s lednem o čtyři procenta. Je to největší nárůst za deset měsíců a výrazně lepší výsledek, než se čekalo. Pomohla především silná poptávka ze Spojených států a Číny, oznámil v úterý německý statistický úřad. Dovoz ale vzrostl ještě více, obchodní přebytek pak zůstal zhruba na 16 miliardách eur, kde byl i v lednu. Analytici v anketě agentury Reuters odhadovali, že export se v únoru zvýšil o 1,6 procenta po lednovém růstu o 2,5 procenta. Meziročně export v únoru vzrostl o 7,6 procenta.

Vývoz do zemí Evropské unie vzrostl v únoru proti předchozímu měsíci o dvě procenta. Vývoz do USA se ve srovnání s lednem zvýšil o 9,4 procenta, vývoz do Číny pak o 10,2 procenta.

"Exportní byznys těží z lepšího fungování dodavatelských řetězců a z otevření čínské ekonomiky," řekl hlavní ekonom VP Bank Thomas Gitzel.

Dovoz do Německa vzrostl ve srovnání s lednem o 4,6 procenta, uvedl statistický úřad. Analytici očekávali nárůst jen o procento. Nárůst dovozu následuje po pěti měsíčních poklesech.

Nálada mezi německými exportéry se v březnu zlepšila, exportní očekávání institutu Ifo vzrostlo na 4 body z 3,5 bodu v únoru. Podle analytika Ifo Klause Wohlrabeho však exportní poptávka postrádá dynamiku.

Zdroj: fxstreet.com, ČTK

Mezinárodní obchodNěmecko
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika