Boeing dodal v prvním čtvrtletí 130 letadel, o tři více než evropský konkurent Airbus

Americký výrobce letecké techniky Boeing dodal v prvním čtvrtletí zákazníkům 130 letadel. Je to meziročně o téměř 27 % více a o tři stroje více, než kolik zákazníkům dodal na začátku roku evropský výrobce Airbus, kterému dodávky meziročně klesly o 11 %. Boeing a Airbus zveřejnily výsledky za první kvartál v úterních sděleních.
S 64 dodanými stroji byl Boeing těsně před Airbusem i v samotném březnu, kdy jeho konkurent dodal 61 letadel. V lednu a v únoru dodaly obě firmy zákazníkům shodně 66 letadel.
Pokud jde o nové zakázky, jsou Evropané letos zatím napřed. Airbus obdržel v prvním čtvrtletí nové objednávky na 156 letadel, zatímco Boeing jich měl 120. Po odečtení storn zůstalo Airbusu 142 objednávek a Boeingu jich zbylo 56.
Airbus chce letos dodat celkem 720 letadel, zatímco Boeing si stanovil cíl dodat alespoň 400 strojů 737 MAX a 70 letadel typu 787.
Zdroj: ČTK