US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,43 %
NASDAQ-0,03 %
S&P 500-0,43 %
ČEZ+1,61 %
KB+0,87 %
Erste-1,68 %

Výrobce městského mobiliáře mmcité oznámil za kvartál solidní výsledky a potvrdil eloriční výhled

mmcité - ilustrační foto
Zdroj: mmcité

Společnost mmcité od dubna do června meziročně zvýšila tržby o 13 % a EBITDA jí stoupl o 87 %. Firma potvrdila výhled na rok 2025.

Redakce IW
Redakce IW
3. 9. 2025 | 11:26
mmcité

Tržby mmcité ve druhém čtvrtletí vzrostly meziročně o 13 % na 314,8 milionu Kč. Společnost uvedla, že pociťuje výrazné ožívání poptávky v několika regionech, zejména v Česku a na Slovensku, kde pozitivně působí blížící se komunální volby v roce 2026.

Provozní zisk (EBITDA) vzrostl meziročně o 87 % na 27,5 milionu Kč. K hospodaření pozitivně přispěly vyšší tržby, úsporná opatření a optimalizace. Negativně se naopak do marže promítla nová cla na dovoz do USA (odhadovaný dopad 10–15 milionů Kč).

mmcité

Firma oznámila, že nová lakovna je plně vytížená interními zakázkami, plní plán a přispívá do EBITDA marže s dopadem okolo 10 milionů Kč. Dceřiný Kovostal, výrobce sedadel a tribun, je podle společnosti letos úspěšný v získávání zakázek, v prvním pololetí jeho tržby meziročně narostly o 124 % a ztráta na rovině EBITDA ztráta se snížila o 10 milionů Kč.

Společnost potvrdila výhled na letošní rok. Očekává růst tržeb o 15 %. Výrobní kapacity má plně obsazené až do února 2026.

Zdroj: mmcité

Akcie ČRmmcitéVýsledková sezóna
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Za rozpočet bych dal vládě trojku, říká člen NERV Petr Janský

Za rozpočet bych dal vládě trojku, říká člen NERV Petr Janský

2. 9.-Michaela Nováková
Rozpočet