US MARKETOtevírá za: 14 h 26 m
DOW JONES-0,64 %
NASDAQ+1,61 %
S&P 500+0,72 %
META+2,60 %
TSLA+6,75 %
AAPL+1,02 %

Největší americká banka JPMorgan Chase loni dosáhla rekordního zisku

Největší americká bankovní společnost JPMorgan Chase & Co ve čtvrtém čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 10 % na 5,4 miliardy dolarů. V celém loňském roce se tak její zisk vyšplhal na rekordních 24,4 miliardy dolarů. Ve čtvrtek to oznámila firma.

"Rok 2015 byl pro podnik dalším rekordním rokem," uvedl předseda představenstva a generální ředitel banky Jamie Dimon. Upozornil rovněž na silný růst objemu úvěrů i jejich kvality.

K růstu zisku ve čtvrtém čtvrtletí podle agentury Reuters přispěla také pokračující přísná kontrola nákladů. Celkové příjmy společnosti se ve čtvrtletí zvýšily o procento na 23,75 miliardy dolarů.

JPMorgan je prvním velkým finančním ústavem ve Spojených státech, který zveřejnil hospodářské výsledky po prosincovém zvýšení úrokových sazeb americkou centrální bankou (Fed). Vyšší úroky jsou obvykle pro komerční banky příznivé, protože jim umožňují zdražovat úvěry, píše agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Americké bankyJPMorgan Chase & CoVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika