CEFC Group (Europe) Company změnila název a doplnila vedení

Čínská společnost CEFC Investment (Europe) Company, která v Česku investovala do řady podniků včetně fotbalové Slavie nebo Pivovarů Lobkowicz, změnila název na CEFC Group (Europe) Company. Na valné hromadě rovněž doplnila představenstvo a dozorčí radu. Do čela obou statutárních orgánů firmy usedli vysoce postavení představitelé mateřské společnosti China Energy Company. ČTK o změnách informovala společnost CEFC.
Vlastník společnosti rozhodl o rozšíření počtu členů představenstva z jednoho na sedm a o rozšíření počtu členů dozorčí rady z jednoho na tři. Na své první schůzi představenstvo CEFC Group (Europe) Company rozhodlo o volbě předsedy představenstva, jímž se stal Čchan Čchao-tuo.
Čtyřicetiletý Čchan Čchao-tuo je prezidentem představenstva mateřské společnosti CEFC China Energy Company a jedním ze dvou prezidentů Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce. Druhým je Jaroslav Tvrdík. Podle informací na stránkách společnosti CEFC se Čchan Čchao-tuo narodil v březnu 1975 v provincii Fu-ťien. Do společnosti CEFC nastoupil po získání bakalářského titulu v roce 2002.
Na jednání dozorčí rady CEFC Group (Europe) Company byl zvolen jejím předsedou vysoký manažer mateřské společnosti CEFC China Energy Company I Po-jü, který dříve působil v čínské ropné společnosti PetroChina. Představenstvo společnosti také rozhodlo o tom, že generální ředitel firmy CEFC Financial Holding Group Limited Chaj Pching-čchen bude mít v rámci výkonu funkce člena představenstva CEFC Group (Europe) Company i kompetence prezidenta společnosti.
Společnost CEFC v uplynulých měsících získala například 60 procent ve fotbalovém klubu Slavia Praha, podíl v letecké společnosti Travel Service, ve firmě Pivovary Lobkowicz Group, investovala i v mediálních skupinách Médea Group a Empresa Media či do realit.
Čínská společnost CEFC China Energy Company Limited působí především v oblasti financí, energetiky a průmyslu. Založena byla počátkem 80. let a dnes je největší soukromou společností v Šanghaji a šestou největší privátní firmou v Číně. V souvislosti s příchodem CEFC do Česka se v médiích spekulovalo o možném napojení firmy na čínskou armádu a rozvědku. Jaroslav Tvrdík, který čínské investory v Česku zastupuje, ale taková podezření odmítá.
Zdroj: ČTK