Střípky z USA před zahájením pondělního obchodování na Wall Street

Konglomerát General Electric, výrobce střelných zbraní Smith & Wesson a potravinářská firma J.M. Smucker se dočkaly investičního downgradu. Dobré vyhlídky má naopak módní výrobce Gap.
Investiční firma Bernstein snížila hodnocení konglomerátu General Electric na "market perform" z "outperform" kvůli tomu, že za posledních dvanáct měsíců cena jeho akcií vzrostla o 27 %.
Investiční banka KeyBanc zvýšila hodnocení oděvnímu výrobci Gap na "overweight," přičemž jako důvody uvedla rostoucí poptávku po oblečení a oslabující dolar. Oba faktory by měly pomoci firmě Old Navy, jež vlastní Gap, i řetězci Banana Republic.
Finanční dům BB&T snížil hodnocení výrobce střelných zbraní Smith & Wesson na "hold" z "buy" v důsledku kombinace nárůstu ceny jeho akcií v poslední době a zpomalení poptávky.
Investiční banka Goldman Sachs snížila hodnocení potravinářského výrobce J.M. Smucker na "sell" z neutral". Banka očekává, že firma bude muset několikrát upravit odhadovanou výši letošních příjmů kvůli potížím, ve kterých se ocitly její jádrová činnost i nově převzaté aktivity.
Zdroj: CNBC