O kom byla řeč na Wall Street před začátkem čtvrtečního obchodování

O kom se mluvilo před zahájeném amerického obchodování? Mimo jiné o společnostech Cisco Systems, Facebook nebo Advance Auto Parts. Přišlo ovšem i na americkou ekonomiku nebo zlato.
Moody's a americká ekonomika
Ratingová agentura Moody's snížila svůj odhad růstu americké ekonomiky pro letošní rok na 2 % z předcházejících 2,3 %. Prohlášení, jež Moody's zaslala agentuře Bloomberg, také uvádí, že zpomalování růstu čínské ekonomiky by mohlo mít na finanční trhy "vážné" dopady. Kromě toho se Moody's domnívá, že americký Fed nezvedne letos úrokové sazby více než dvakrát.
Zlato
Žlutý kov je pod tlakem. Na začátku roku si zlato připsalo nejlepší kvartál za posledních téměř třicet let, když jeho cena stoupla o 18 %. Pak se ale trend začal obracet.
Cisco Systems
Firma vykázala upravený zisk 0,57 USD na akcii při tržbách 12 miliard dolarů, obojí těsně překonalo očekávání. Dobrá čísla stojí na intenzivní poptávce, podle serveru Business Insider si obzvláště dobře vedou zabezpečovací systémy.
Majitel a šéf sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg se sešel s předními konzervativci. Ti si stěžovali, že Facebook dává ve zpravodajství přednost levicově laděným zprávám. Zuckerberg slíbil, že věc prošetří.
Advance Auto Parts
Retailový prodejce náhradních dílů do aut ztratil o 9 centů na akcií více, než se čekalo. Poklesly i tržby. Finanční ředitel podniku Mike Norona firmu opouští.
Zdroj: CNBC