US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+1,00 %
NASDAQ+0,52 %
S&P 500+0,52 %
ČEZ+0,25 %
KB+0,00 %
Erste+1,08 %

Qatar Airways zrušily objednávku letadla A320neo, další stroje od Airbusu nechtějí

Katarská letecká společnost Qatar Airways v pátek oznámila, že ruší objednávku letounu od evropského výrobce Airbus kvůli zpožděným dodávkám. Zpoždění v dodávkách, způsobená problémy s motory, přiměly Qatar Airways snížit frekvenci letů z Dauhá do více než dvanácti destinací. Oznámil to šéf aerolinky Akbar al-Baker.

Redakce IW
Redakce IW
3. 6. 2016 | 12:56
Katar

Aerolinky po výrobci letadel nebudou požadovat kompenzaci, ale kromě objednávky tryskového letounu A320neo také ustoupí od úmyslu objednat v budoucnosti větší počet strojů A380 nebo prodloužené verze A350.

"Mme o pět letadel méně, než máme mít," řekl o roztržce s Airbusem al-Baker v pátek v Dublinu na každoročním setkání Mezinárodní asociace leteckých přepravců. "Křičíme, protože nám to dělá velikou díru v rozpočtu."

Zdroj: Reuters

AirbusDopravaFrancieKatar
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

25. 6.-Tomáš Beránek
Průmyslové kovy