US MARKETOtevírá za: 8 h 17 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+2,60 %
TSLA+6,75 %
AAPL+1,02 %

Investiční banky v pololetí vybraly nejméně poplatků od roku 2012

Objem poplatků za služby investičního bankovnictví, což je například poradenství v oblasti fúzí či úpisů na kapitálových trzích, v letošním prvním pololetí dosáhl globálně zhruba 37,1 miliardy dolarů. To je meziroční pokles o 23 % a nejhorší výsledek za první pololetí od roku 2012.

Zatímco loňský rok byl z hlediska fúzí a akvizic rekordní, letos zřejmě padne rekord z hlediska obchodů, které se neuskutečnily. Souvisí to s tím, jak se Spojené státy snaží zakročit proti transakcím, které firmám pomáhají vyhýbat se placení daní, nebo u kterých je riziko pro národní bezpečnost. K tomu se přidala kolísavost na trzích vyvolaná červnovým rozhodnutím Británie opustit Evropskou unii.

To vše podlomilo důvěru, kterou představenstva a správní rady potřebují ke schvalování transakcí a podniky k tomu, aby dokázaly využít aktivity na kapitálových trzích.

Největší propad je zřejmý u poplatků za služby na akciových trzích. Ve srovnání s loňským prvním pololetím klesly o 43 procent na 7,3 miliardy dolarů. Na vině je především snížení poplatků za primární veřejné úpisy (IPO), které meziročně klesly o 56 procent. Příjmy z fúzí a akvizic se snížily o 15 procent na 11,5 miliardy dolarů. Poplatky z obchodů spojených z úpisy dluhopisů klesly o 11 procent na 11,4 miliardy dolarů.

Zdroj: ČTK

BankyPoplatky
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika