O kom byla řeč na Wall Street před začátkem pátečního obchodování

Yum! Bands a McDonald's odcházejí z Číny, HP ze softwaru; Gapu tragicky klesá prodej; Google nebude vyrábět telefon-stavebnici a další.
lululemon athletica — výrobce oblečení pro cvičení jógy vykázal kvartální zisk 38 centů na akcii, jediný cent nad odhady, a tržby víceméně splnily očekávání. Investoři se však soustředili na slabší odhad hospodaření na celý rok, což dostalo akcie firmy pod silný tlak.
Yum! Brands — potravinářský kolos prodal podíl ve své čínské pobočce v hodnotě 460 milionů dolarů čínským investorům (investiční firmě a odnoži internetového obchodu Alibaba). Firma se chce čínské pobočky zbavit docela;+ nová firma plánuje vstup na Wall Street k prvnímu listopadu.
AbbVie — farmaceutického výrobce začala pokrývat investiční firma Raymond James s hodnocením "outperform" z důvodu podhodnocení potenciálu léku Humira, jejž má AbbVie v portfoliu.
Broadcom — výrobce čipů vydělal v 2Q 2,89 dolaru upraveného zisku na akcii, což je o 12 centů více, než trh očekával. Také tržby překonaly odhady; firma také navýšila svůj odhad hospodaření za současný kvartál.
Smith & Wesson — výrobce střelných zbraní vykázal čtvrtletní zisk na akcii o devět centů vyšší, než se čekalo (62 centů na akcii). Firma proto vydala optimistický odhad hospodaření za současné čtvrtletí i celý rok.
Gap — výrobce módního oblečení oznámil tříprocentní pokles objemu prodejů v obchodech otevřených alespoň rok; analytici očekávali pokles pouze o 1,9 procenta. Prodeje značky Banana Republic se propadly dokonce o 10 procent.
McDonald's — řetězec restaurací rychlého občerstvení prodává své pobočky v Číně a Hongkongu; mezi zájemci o jejich převzetí jsou například firmy private equity Carlyle a TPG, z nichž každá za tím účelem vytvořila vlastní konsorcium.
Alphabet — internetová chobotnice Google, jež je hlavním zdrojem příjmů Alphabetu, se podle agentury Reuters vzdala plán na výrobu chytrého telefonu s vyměnitelnými součástmi, které by se skládaly dohromady jako stavebnice.
Hewlett Packard Enterprise — počítačová firma hledá kupce pro svoji softwarovou divizi, píše Wall Street Journal. Objem transakce se odhaduje okolo miliard dolarů.
Zdroj: CNBC
Aktuality
