US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,34 %
NASDAQ-0,34 %
S&P 500-0,40 %
ČEZ+0,00 %
KB+0,29 %
Erste-1,08 %

Chanel protestuje proti rychlovlakům na jihu Francie

Firma Chanel protestuje proti plánům na stavbu koridoru pro francouzské rychlovlaky TGV v jižní Francii. Údajně by ohrozily její tamní květinová pole a firma by tak byla nucena "přestat podporovat řemeslné aktivity v regionu". Napsal to deník Le Figaro.

Redakce IW
Redakce IW
2. 12. 2016 | 12:35
Francie

Chanel pěstuje v okolí města Grasse na 12 hektarech jasmín a růže používané mimo jiné i k výrobě proslulého parfému Chanel No.5. Na jeden flakon o 30 ml padne 1 000 jasmínových květů a 12 růží. Podle firmy jsou tamní květiny jedinečné a pro výrobu jejích parfémů nezbytné. Nyní se francouzský železniční dopravce rozhodl postavit nad zdejším údolím řeky Siagne viadukt pro rychlé vlaky, aby se zkrátila cesta z Nice do Marseille o jednu hodinu. Pokud se tak skutečně stane, firma Chanel se z regionu stáhne, jak oznámila ve svém prohlášení. V minulosti se firma postavila i proti plánům na zřízení skládky 20 hektarů od svých květinových polí.

Parfém Chanel No.5 vytvořila Coco Chanel v roce 1920 společně s místním výrobcem parfémů Ernestem Beaux z Grasse. Oblíbila si jej Marilyn Monroeová, propagovaly ho Catherine Deneuveová a Nicole Kidmanová. Zdejší region a město Grasse jsou považovány za hlavní město parfémů.

Zdroj: ČTK

DopravaFrancieKrása a zdraví
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Index S&P 500 je nejdražší v historii. Těchto 20 slibných firem se ale vymyká

Index S&P 500 je nejdražší v historii. Těchto 20 slibných firem se ale vymyká

21. 8.-Andrej Rády
Americké akcie