US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,06 %
NASDAQ+0,24 %
DOW JONES-0,41 %
PX-0,60 %
ČEZ-0,57 %
NVIDIA+0,05 %

Tata Steel se zaručila za produkci a pracovní místa v Británii

Indická ocelářská skupina Tata Steel dala britským odborům hutního průmyslu záruky zachování výroby a pracovních míst v největší britské ocelárně ve waleském městě Port Talbot a dalších svých závodech. Příslib platí pět let a firma jej poskytla výměnou za snížení příspěvků na penzi zaměstnanců, uvedly odbory.

Redakce IW
Redakce IW
7. 12. 2016 | 18:15
Ocelářské firmy

Společnost Tata Steel koncem března oznámila, že hodlá prodat veškeré své aktivity v Británii. To vyvolalo obavy z ohrožení tisíců pracovních míst a z uzavření hutě Port Talbot, pokud pro ni firma nenajde kupce. Tata v Port Talbotu zaměstnává asi 4 000 lidí a v celé Británii kolem 11 000.

Tata Steel chce nyní ukončit zadlužený penzijní program založený na předem určených důchodových platbách a nahradit jej programem s předem určenými příspěvky. Odbory budou o této dohodě hlasovat v lednu, uvedla agentura Reuters.

Tata Steel jedná s několika společnostmi o vytvoření společného podniku pro své aktivity v Británii. Jedním z možných strategických partnerů je německý průmyslový koncern Thyssenkrupp.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

Ocelářské firmyPracovní trhSpojené království
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Speciál: Jak zvládnout paniku na trzích

Speciál: Jak zvládnout paniku na trzích

7. 2.-Andrej Rády
Panika na trzích