US MARKETOtevírá za: 14 h 38 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META-0,92 %
TSLA+4,72 %
AAPL+0,53 %

Na anonymních vkladních knížkách ČS zůstalo 1,78 miliardy Kč

Na anonymních vkladních knížkách České spořitelny, jejichž výplata skončila definitivně s rokem 2016, zůstalo 1,78 miliardy Kč. Počet nevyzvednutých vkladů činil 2,456 milionu. Česká spořitelna o tom v pondělí informovala ČTK. Peníze dostane od spořitelny Nadace Depositum Bonum.

Platnost anonymních vkladních knížek podle zákona o bankách skončila v závěru roku 2002, ale spořitelna lhůtu pro výplatu peněz několikrát prodloužila.

Podle zákona promlčené vklady propadají bance a banka je nemusí vyplácet. Česká spořitelna se rozhodla věnovat peníze české společnosti prostřednictvím Nadace Depositum Bonum, kterou v roce 2012 založila. Nadace, která se stala největší nadací v ČR, se zaměřuje na zlepšení úrovně vzdělání, zejména v technických a přírodních vědách.

V závěru roku 2002, kdy skončila platnost anonymních vkladních knížek, evidovala banka anonymní vkladní knížky s objemem 120 miliard Kč.

Zdroj: ČTK

Bankovní vkladyErste Group Bank
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

6. 5.-Vendula Pokorná
Evropa