US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,88 %
NASDAQ+1,31 %
DOW JONES+0,38 %
PX+0,89 %
ČEZ+1,17 %
NVIDIA+3,58 %

Čístý zisk banky JPMorgan Chase v první čtvrletí vzrostl o 17 %

Čistý zisk americké banky JPMorgan Chase v prvním čtvrtletí meziročně stoupl o 17 % na 6,45 miliardy dolarů. Ve čtvrtek to oznámila instituce, která je podle aktiv největší bankou ve Spojených státech.

Zisk na akcii vzrostl na 1,65 dolaru z 1,35 dolaru před rokem. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu společnosti Thomson Reuters odhadovali na 1,52 dolaru na akcii. Čisté příjmy banky stouply o 6 procent a dosáhly 25,59 miliardy dolarů, zatímco analytici je odhadovali pouze na 24,88 miliardy.

JPMorgan těžila ze stoupajícího objemu poskytnutých úvěrů i z růstu příjmů z obchodování na finančních trzích. "Spotřebitelé i podniky v USA jsou celkově v dobrém stavu a ekonomika USA se vzhledem k prorůstovým iniciativám a zlepšující se spolupráci mezi vládou a podnikatelským sektorem může dál zlepšovat," uvedl předseda správní rady a generální ředitel banky Jamie Dimon.

Zdroj: Bloomberg, ČTK

Aktualita pro rok 2026

Americké akcieAmerické bankyJPMorgan Chase & CoVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

10. 12.-Andrej Rády
Investiční bubliny