US MARKETOtevírá za: 16 h 21 m
DOW JONES-0,21 %
NASDAQ+0,72 %
S&P 500+0,10 %
META+0,51 %
TSLA+4,07 %
AAPL-0,28 %

Provozní zisk Daimleru klesl v třetím čtvrtletí o 14 %

Německé automobilové skupině Daimler klesl v třetím čtvrtletí provozní zisk o 14 % na 3,46 miliardy eur. Na výsledky měly dopad náklady na modernizaci vozů s naftovým motorem, vyšší výdaje na technologie a náklady na svolávání aut, které převážily i nad rekordním prodejem luxusních vozů Mercedes-Benz. Vyplývá to z pátečního prohlášení společnosti.

Výsledky jsou v souladu s odhady analytiků oslovených agenturou Reuters, kteří čekali zisk 3,43 miliardy eur. Čistý zisk se snížil o téměř 17 % na 2,27 miliardy eur. Tržby však stouply o 6 % na 40,8 miliardy eur.

Daimler v minulém čtvrtletí utratil zhruba 220 milionů eur na vylepšení více než tří milionů modelů Mercedes s naftovým motorem. Cílem investice bylo, aby naftové motory vypouštěly méně znečišťujících látek a nehrozil jim zákaz provozu v Evropě. Dalších 230 milionů eur stálo firmu svolávání vozů ke kontrole. Výdaje na výzkum a vývoj vzrostly na 2,3 miliardy eur z loňských 1,9 miliardy eur.

Prodej osobních vozů značky Mercedes-Benz a Smart se zvýšil o šest procent na 597 300. Prodej nákladních vozů stoupl o 30 % na 126 600, hlavně díky růstu v Severní Americe. Příjmy divize nákladních aut pak vzrostly o 16,5 % na 9,2 miliardy eur a provozní zisk o 32,3 % na 614 milionů eur.

Generální ředitel Dieter Zetsche v prohlášení uvedl, že skupina se nyní zaměřuje na zajištění udržitelného zisku v budoucnosti. Součástí toho by mohla být i úprava firemní struktury, která by znamenala osamostatnění divizí osobních a nákladních aut.

Zdroj: ČTK

AutaDaimler Truck HoldingVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika