Čtvrtletní zisk řecké sázkové firmy OPAP klesl o 69 procent

Největší řecké sázkové společnosti OPAP klesl ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk o 69 procent na 17,2 milionu eur. Propad způsobily náklady související s jejími aktivitami v oblasti videoloterijních terminálů (VLT), uvedla firma v úterním prohlášení. OPAP je pátou největší sázkovou společností v Evropě podle příjmů a spoluvlastní ji investiční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka a společnost EMMA Capital dalšího českého investora Jiřího Šmejce.
OPAP loni spustil VLT a na konci prosince jich měla firma v provozu 10 007. Příjmy z her díky tomu stouply o 2,5 procenta na 409,7 milionu eur. Zavedení VLT však znamenalo také vyšší provozní náklady. Celkové provozní náklady tak stouply o 10,4 procenta na 53,17 milionu eur. Na výsledky měla částečně negativní dopad také změna metody amortizace videoloterijní licence.
Za celý loňský rok OPAP vyplatí dividendu 1,1 eura za akcii. V roce 2016 dividenda činila 0,72 eura na akcii, napsala agentura Reuters.
OPAP byl plně privatizován v roce 2013. Nabízí sportovní sázky a loterii v Řecku a na Kypru.
Zdroj: ČTK