US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-1,70 %
NASDAQ-2,43 %
DOW JONES-1,59 %
PX+0,75 %
ČEZ-0,31 %
NVIDIA-4,14 %

Facebooku v prvním čtvrtletí stoupl zisk o 63 %, má 2,2 miliardy uživatelů

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, hospodařila v prvním čtvrtletí s čistým ziskem 4,99 miliardy dolarů. To je meziroční nárůst o 63 %. Tržby vzrostly o 49 % na 11,97 miliardy USD. V obou případech je to vysoko nad odhady analytiků. Firma ve středu uvedla, že za zlepšením je z valné části větší zájem o reklamu na mobilních zařízeních.

Facebook měl na konci čtvrtletí 2,2 miliardy měsíčně aktivních uživatelů. To je meziročně o 13 % více a v souladu s odhady analytiků. Počet denně aktivních uživatelů se zvýšil rovněž o 13 % na 1,45 miliardy. Facebook se snaží přilákat na mobilní zařízení více obsahu přes video. Příjmy z tohoto typu reklamy se na celkových příjmech z reklamy ve čtvrtletí podílely z 91 %.

"Přestože čelíme zásadním výzvám, naše komunita i náš byznys zahájily rok 2018 velmi dobře," uvedl zakladatel a generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg. "Komplexněji nyní posuzujeme naši odpovědnost i naše investice, abychom se ujistili, že jsou naše služby využívány pro dobrou věc," řekl také.

Zuckerberg tak reagoval na kritiku, které teď jeho podnik čelí. V březnu vyšlo najevo, že k citlivým údajům z 50 milionů uživatelských účtů se dostala společnost Cambridge Analytica. Facebook později přiznal, že zasažených účtů bylo až 87 milionů. Cambridge Analytica se zaměřovala na politický marketing a zpočátku se objevilo podezření, že pomáhala v předvolební kampani americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi či v kampani za vystoupení Británie z EU.

Zisk na akcii se Facebooku v prvním čtvrtletí zvýšil na 1,69 USD z 1,04 USD před rokem. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru čekali zisk na akcii 1,35 USD a celkové tržby 11,41 miliardy USD.

Zdroj: ČTK

Americké akcieMeta Platforms (Facebook)Sociální sítěVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Umělá inteligence vyvolává energetickou horečku. Tenhle fond na ni sází a nechává index S&P 500 daleko za sebou

Umělá inteligence vyvolává energetickou horečku. Tenhle fond na ni sází a nechává index S&P 500 daleko za sebou

6. 11.-Andrej Rády
Umělá inteligence (AI)