US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,46 %
NASDAQ-0,32 %
DOW JONES-0,47 %
PX+0,63 %
ČEZ-0,54 %
NVIDIA+0,56 %

Průzkum: Mezi investory roste pesimismus ohledně světové ekonomiky

Globální investoři hodnotí vyhlídky světového hospodářství nejpesimističtěji od roku 2008, kdy ekonomiku svírala globální finanční krize. Vyplývá to z říjnového průzkumu mezi manažery investičních fondů, jehož výsledky v úterý zveřejnila společnost Bank of America Merrill Lynch.

Redakce IW
Redakce IW
16. 10. 2018 | 20:11
Světová ekonomika

Průzkum ukázal, že 38 % respondentů očekává zpomalování růstu světové ekonomiky. To představuje nejhorší výhled od listopadu 2008. Zhruba 35 % respondentů označilo za největší hrozbu pro světové hospodářství obchodní válku.

Mezinárodní měnový fond minulý týden snížil odhad růstu světové ekonomiky na letošní i příští rok a varoval před hrozbou eskalace sporů v mezinárodním obchodu. Fond nyní předpokládá, že tempo růstu světové ekonomiky bude letos i příští rok činit 3,7 %. Stejným tempem rostla globální ekonomika také loni.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

Investiční a ekonomický výhledSvětová ekonomika
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciový býčí trend jako americký národní zájem? Nedivte se!

Akciový býčí trend jako americký národní zájem? Nedivte se!

27. 11.-Andrej Rády
Americké akcie