US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,30 %
NASDAQ+0,84 %
S&P 500+0,54 %
ČEZ+0,16 %
KB-0,58 %
Erste-0,03 %

ČEZ: Ministerstvo financí se možná nezúčastní páteční valné hromady

Ministerstvo financí, prostřednictvím kterého stát vlastní zhruba 70 % akcií energetické skupiny ČEZ, by podle spekulací nemuselo být účastníkem nadcházející valné hromady svolané na přání skupiny drobných akcionářů. Valná hromada se uskuteční v pátek 30. listopadu.

Redakce IW
Redakce IW
27. 11. 2018 | 12:43
ČEZ

Na programu valné hromady jsou například změna opčního programu pro management, změna strategie či personální změny v dozorčí radě.

Pokud by se zástupce ministerstva financí skutečně na valnou hromadu nedostavil, byla by s největší pravděpodobností neusnášeníschopná. V tom případě by asi došlo ke svolání další valné hromady. Pokud by se situace opakovala a valná hromada by byla znovu neusnášeníschopná, následovala by řádná valná hromada, která se obvykle koná na konci června.

Zdroj: J&T Banka

ČEZ
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Průzkum Bank of America: Nálada na trhu se zlepšuje, fondy ale vysílají prodejní signál

Průzkum Bank of America: Nálada na trhu se zlepšuje, fondy ale vysílají prodejní signál

17. 7.-Andrej Rády
Světové akcie