US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,26 %
NASDAQ+0,61 %
DOW JONES+0,09 %
PX+0,88 %
ČEZ+0,31 %
NVIDIA+0,41 %

American Express díky růstu výdajů spotřebitelů zvýšil zisk

Americký vydavatel kreditních karet American Express ve druhém čtvrtletí zvýšil zisk zhruba o devět procent na 1,76 miliardy dolarů. Překonal tak odhady analytiků. Zásluhu má na tom především růst výdajů spotřebitelů díky dobré kondici americké ekonomiky, uvedla v pátek agentura Reuters.

Redakce IW
Redakce IW
19. 7. 2019 | 13:54
Americké akcie

Zisk na akcii činil 2,07 dolaru, zatímco ve stejném období loni to bylo 1,84 dolaru. Analytici v průzkumu společnosti Refinitiv očekávali zisk 2,04 USD na akcii.

Celkové příjmy bez nákladů na úroky se zvýšily o 8,4 procenta na 10,84 miliardy dolarů. To je pouze mírně lepší výsledek, než čekali analytici. Ti jej odhadovali na 10,82 miliardy USD.

Ve Spojených státech, které jsou pro firmu největším trhem, se výdaje klientů zvýšily o sedm procent, globálně pak stouply o pět procent.

Celkové náklady vzrostly o 9,2 procenta. Firma totiž posílila programy odměn, aby přilákala více bohatších zákazníků a postavila se konkurenci velkých bank.

American Express patří spolu se společnostmi Visa a Mastercard ke třem největším vydavatelům platebních karet ve světě. Na rozdíl od svých konkurentů poskytuje také skutečné úvěry, a vydělává tak vedle poplatků i na úrocích.

Zdroj: ČTK

Americké akcieVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akcie jako vztahy: Proč ne/chodit se všemi najednou a jak dát kopačky těm nejlepším

Akcie jako vztahy: Proč ne/chodit se všemi najednou a jak dát kopačky těm nejlepším

27. 10.-Andrej Rády
Investiční strategie