US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,01 %
NASDAQ-0,63 %
S&P 500-0,24 %
ČEZ+0,00 %
KB-0,19 %
Erste-0,51 %

Britský řetězec 22 obchodních domů Beales je v nucené správě

Řetězec obchodních domů Beales, jeden z nejstarších v Británii, skočil v nucené správě. Firmu teď vede auditorská společnost KPMG, informovala v pondělí agentura Reuters. V ohrožení je více než 1 000 pracovních míst. Síť 22 obchodních domů, jejíž kořeny sahají do roku 1881, prodává nábytek, oblečení, hračky a kosmetiku.

Na společnost dopadly vysoké ceny nájmů a slabý prodej před Vánocemi. Jednání o další investici se nezdařila, a tak společnost skončila v nucené správě, uvedl Will Wrigt z KPMG. Auditorská společnost bude dál provozovat všech 22 obchodních domů a zabývat se všemi nabídkami na společnost a její majetek, napsal list The Guardian.

V minulém finančním roce, který skončil v březnu 2019, firma prodělala 3,1 milionu liber. Ztráta se tak prohloubila z 1,3 milionu liber v předchozím roce, a to kvůli rostoucím nákladům a naopak klesajícím tržbám.

Britští maloobchodníci teď procházejí obtížným obdobím. Maloobchodní tržby v Británii vloni zaznamenaly první celoroční pokles zhruba za čtvrt století, upozorňuje BBC.

Zdroj: ČTK

BankrotSpojené království
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

S&P 500: Kde hledat příští akciové vítěze?

S&P 500: Kde hledat příští akciové vítěze?

14. 8.-Andrej Rády
Akciové tipy