US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ-0,57 %
KB-0,86 %
Erste-1,10 %

Švédská Skanska zvýšila zisk, zaostala ale za očekáváním

Švédská stavební skupina Skanska ve čtvrtém čtvrtletí zvýšila provozní zisk o tři procenta na 2,45 miliardy švédských korun. Nesplnila tak očekávání analytiků, což firma ve své páteční zprávě zdůvodnila nutností odpisů nehmotného majetku, hlavně v Británii a Norsku. V samotné stavební divizi podnik zvýšil provozní zisk o 28 procent. Skanska působí i v České republice.

Redakce IW
Redakce IW
7. 2. 2020 | 13:23
Švédsko

Analytici v anketě společnosti Refinitiv očekávali, že Skanska zvýší provozní zisk na 2,74 miliardy švédských korun. Odpisy dosáhly 467 milionů SEK.

V Británii nutnost odpisů souvisí hlavně se snahou Skansky vybírat si kvalitnější projekty, zatímco v Norsku je příčinou rozhodnutí zaměřit se na nižší počet měst, řekl agentuře Reuters generální ředitel Skansky Daniel Andersson. Delší příprava a realizace projektů v Norsku také podle něj přispěla k nižšímu objemu dokončených prací.

Akcie Skansky za poslední rok zpevnily o 42 procent, na páteční zprávu o hospodaření zareagovaly poklesem zhruba o dvě procenta.

Tržby se ve čtvrtletí zvýšily také o tři procenta a dosáhly 51,4 miliardy švédských korun. Za celý rok ale růst dosáhl čtyř procent na 176,8 miliardy SEK, zatímco celoroční provozní zisk se zvýšil o 62 procent na 7,83 miliardy švédských korun.

Skanska je největší stavební firmou ve Skandinávii a významný podíl má i na trhu ve Spojených státech. Působí i v České republice a na Slovensku, kde patří k největším stavebním a developerským společnostem. Zabývá se hlavně silničním a železničním stavitelstvím a betonovými konstrukcemi. Její dceřiné firmy se zaměřují i na výstavbu bytů a komerčních nemovitostí.

Zdroj: ČTK

ŠvédskoVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár
Informační technologie