Rusko zavírá hranici s Běloruskem a dalšími sousedy

Rusko uzavřelo hranici s Běloruskem pro osobní dopravu. Oznámil to premiér Michail Mišustin na poradě s místopředsedy vlády o opatřeních proti šíření koronaviru, uvedla dnes agentura Interfax. Mišustin podle listu Vedomosti také ohlásil, že vláda vytvoří antikrizový fond ve výši až 300 miliard rublů (asi 96 miliard Kč) na podporu ekonomiky a občanů.
Interfax dodal, že Bělorusko se podle mluvčího pohraniční stráže dosud nerozhodlo o uzavření hranic s Ruskem, ani běloruské ministerstvo zahraničí dosud nebylo vyrozuměno o ruském rozhodnutí.
Rusko už částečně uzavřelo hranici s Gruzií; toto omezení se netýká nákladní dopravy. Od neděle Rusko přestalo vpouštět do země cizí občany přes hranici s Polskem a Norskem. Vláda také doporučila občanům omezit na minimum jakékoliv zahraniční cesty.
Ruské státní železnice v neděli oznámily, že od úterý přeruší vlakové spojení s Ukrajinou, Lotyšskem a Moldavskem.
V Bělorusku bylo dosud potvrzeno 27 případů nákazy novým typem koronaviru, v Rusku 63 případů, dodal Interfax.
Zdroj: ČTK