US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+1,06 %
NASDAQ+1,76 %
DOW JONES+0,31 %
PX+0,35 %
ČEZ+0,62 %
NVIDIA+4,14 %

Philip Morris ČR bude v Kutné Hoře mentolové cigarety vyrábět i po zákazu jejich prodeje, půjdou na export

Tabákový výrobce Philip Morris ČR uvedl, že v souvislosti se zákazem prodeje mentolových cigaret od 20. května (implementace legislativy EU) bude v jejich výrobě v továrně v Kutné Hoře pokračovat. Mířit mají jako export do zemí, kde zákaz zatím platit nebude. Mentolové cigarety v ČR údajně užívá až třetina kuřáků.

Redakce IW
Redakce IW
14. 5. 2020 | 11:31
Philip Morris ČR

"Ohledně zmiňovaného podílu počtu kuřáků mentolových cigaret bychom byli spíše opatrní, nicméně i v případě nižšího podílu může jejich zákaz přispět k dalšímu růstu tržního podílu HEETS, jelikož zahřívané tabákové výrobky jsou ze zákazu vyjmuty," napsal analytik Jan Šafránek z České spořitelny.

Za rok 2019 činil podle údajů Philip Morris ČR tržní podíl HEETS 5,9 %. Ty díky vyšší čisté prodejní ceně po daních přispěly k výraznému růstu tržeb firmy za poslední dva roky.

Zdroj: Česká spořitelna

Philip Morris ČRTabák a cigarety
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

22. 10.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Investiční portfolio