US MARKETOtevírá za: 10 h 7 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+2,60 %
TSLA+6,75 %
AAPL+1,02 %

Daimler oznámil miliardové ztráty

Německá automobilka Daimler byla ve druhém čtvrtletí tvrdě zasažena koronavirovou krizí. Prodeje klesly téměř o třetinu, vyčíslená ztráta činí dvě miliardy EUR.

Koronavirová krize srazila automobilku Daimler hluboko do červených čísel. Jak ve čtvrtek oznámila skupina, ve druhém čtvrtletí činila ztráta okolo dvou miliard EUR. To je výrazně více než před rokem, kdy společnost dočasně sklouzla do červené kvůli svolávací akcí na airbagy a částečně také kvůli aféře Dieselgate. Tržby klesly o 29 procent na 30,2 miliardy EUR.

V důsledku zastavení provozu v továrnách a showroomech dodala značka Mercedes-Benz ve druhém čtvrtletí zákazníkům celosvětově celkem 457 711 aut, což je o 20,2 procent méně vozidel než v předchozím roce.

V celé skupině - napříč všemi značkami - se prodej snížil o 34 procent na přibližně 541 800 osobních a užitkových vozidel. Zasaženy jsou trhy  hlavně v Evropě a Severní Americe. Naproti tomu v Číně je Mercedes již na cestě k růstu. Na největším automobilovém trhu na světě vzrostly dodávky téměř o 22 procent.

Zdroj: Spiegel

Daimler Truck HoldingNěmeckoVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika