US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,08 %
NASDAQ+0,03 %
S&P 500-0,01 %
ČEZ+0,32 %
KB+0,29 %
Erste-1,08 %

OneWeb obnoví provoz, příští rok chce nabídnout komerční služby

Americká společnost OneWeb v prosinci začne opět vysílat na oběžnou dráhu satelity a příští rok chce nabídnout komerční služby. Téměř zkrachovalá firma, která plánovala vypustit na oběžnou dráhu 650 satelitů a jejímž cílem bylo zajistit přístup k vysokorychlostnímu internetu z kteréhokoliv místa na světě, to uvedla ve svém pondělním sdělení. V červencové aukci firmu zachránily Británie a indická společnost Bharti Global.

Redakce IW
Redakce IW
21. 9. 2020 | 19:56
Internet

Firmu OneWeb založil v roce 2014 podnikatel Greg Wyler. Nepodařilo se jí však získat dostatek finančních prostředků a na konci března požádala o ochranu před věřiteli. Díky upravené dohodě s francouzskou společností Arianespace by se nyní počet už vyslaných satelitů měl zvýšit na 110, uvedla v pondělí podle agentury Reuters firma.

Komerční širokopásmové připojení a další komunikační služby začnou podle plánu fungovat do konce roku 2021, dodala společnost OneWeb. Nejprve je nabídne v Británii, na Aljašce, v severní Evropě, Grónsku, na Islandu, v arktických mořích a v Kanadě.

Británie a Bharti Global se zavázaly, že do dalšího rozvoje firmy investují miliardu dolarů. V závodě o vytvoření sítě satelitů na oběžné dráze, které by měly poskytovat rychlé širokopásmové komunikační služby, se tak postaví firmě SpaceX Elona Muska.

Zdroj: ČTK

InternetTechnologie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

S&P 500: Kde hledat příští akciové vítěze?

S&P 500: Kde hledat příští akciové vítěze?

14. 8.-Andrej Rády
Akciové tipy