US MARKETOtevírá za: 16 h 10 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+7,92 %
TSLA+6,75 %
AAPL+6,18 %

Akcionáři AAA Auto v pátek rozhodnou o stažení akcií z trhu

Akcionáři skupiny autobazarů AAA Auto budou na mimořádné valné hromadě rozhodovat o stažení akcií z pražské a budapešťské burzy a odkupu cenných papírů. Navrhl to majoritní vlastník Anthony Denny, který drží téměř 78 % společnosti. Jeho krok souvisí se záměrem prodat většinový podíl.

Úmysl vykoupit vlastní akcie obchodované na kapitálových trzích oznámil zakladatel společnosti Denny v polovině února. Strategičtí investoři totiž podle předběžných jednání preferují investici do soukromých společností.

Pokud valná hromada stažení akcií schválí, měl by odkup začít příští týden a skončit do konce června letošního roku. Cenu, kterou majoritní vlastník nabídne, analytici odhadují okolo 23 až 24 Kč za cenný papír.

AAA Auto provozuje 30 poboček v Česku, na Slovensku a v Rusku. Skupina loni zvýšila prodej o 15 % na 51 400 aut a zdvojnásobila zisk na 22,3 milionu eur. Letos plánuje návrat na maďarský trh.

Zdroj: ČTK

AAA AutoAkcie ČR
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

6. 5.-Vendula Pokorná
Evropa