US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,34 %
NASDAQ-0,34 %
S&P 500-0,40 %
ČEZ+0,24 %
KB+0,57 %
Erste+0,14 %

Cena ropy se v pondělí po silném poklesu stabilizovala

Cena ropy Brent v pondělí nejprve výrazně klesla, protože výhled okamžitého vojenského zásahu USA proti Sýrii se rozplynul a s ním i obavy o další vývoj dodávek z Blízkého východu. Později však po nejnovější statistice ropa své ztráty smazala.

Redakce IW
Redakce IW
2. 9. 2013 | 17:43
Ropa

Cena severomořské ropy Brent po 17.00 SELČ zůstala téměř beze změny na 114,05 USD, když se během dne propadla až na 112,20 USD. Minulý týden ropa Brent kvůli obavám z vojenského zásahu v Sýrii stoupla o téměř 3 %, což byl její nejvyšší růst od července.

Americká lehká ropa WTI klesla o 90 centů na 106,75 USD. Americký prezident Barack Obama formálně požádal Kongres o schválení použití vojenské síly proti Sýrii. To prodlužuje termín případného vojenského útoku, protože ve Washingtonu jsou až do 9. září letní prázdniny. Ropu podpořily nejnovější statistické údaje z Číny a eurozóny.

Zdroj: ČTK

RopaRopa BrentRopa WTI
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Index S&P 500 je nejdražší v historii. Těchto 20 slibných firem se ale vymyká

Index S&P 500 je nejdražší v historii. Těchto 20 slibných firem se ale vymyká

21. 8.-Andrej Rády
Americké akcie