US MARKETOtevírá za: 1 h 23 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+7,92 %
TSLA+6,75 %
AAPL+6,18 %

Verizon nabídne dluhopisy za 49 miliard dolarů, nejvíce v historii

Společnost Verizon nabídne dluhopisy za 49 miliard dolarů, což je nejvíce v historii. Hodlá tímto způsobem získat finance na plánovaný odkup 45% podílu společnosti Vodafone ve společném podniku Verizon Wireless. Plánuje prodat 30leté dluhopisy za 15 miliard dolarů, 3leté fixní za 4,25 miliardy dolarů a s plovoucím výnosem za 2,25 miliardy dolarů, 20leté za 6 miliard dolarů, 10leté poukázky za 11 miliard dolarů, 5leté dluhopisy s plovoucím výnosem za 1,75 miliardy dolarů a fixní za 4,75 miliardy dolarů a 7leté poukázky za 4 miliardy dolarů.

O nabídce, která přebije historicky největší nabídku dluhopisů Apple, jež dosáhla 17 miliard dolarů, informoval zdroj, který si nepřál být jmenován, protože podmínky aukce ještě nejsou stanoveny.

Společnost zároveň odložila jednání evropských investorů ohledně odkupu 45% podílu Vodafonu ve Verizon Wireless, která byla původně naplánována na 12. a 13. září.

Zdroj: Bloomberg

Firemní dluhopisyVerizon Communications
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

6. 5.-Vendula Pokorná
Evropa