US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+1,00 %
NASDAQ+0,52 %
S&P 500+0,52 %
ČEZ+0,25 %
KB+0,00 %
Erste+1,08 %

Starbucks čelí ostré kritice ze strany čínských médií kvůli své cenové politice v zemi

Čínská televize China Central Television (CCTV) v neděli odvysílala reportáž, v níž obvinila řetězec kaváren Starbucks z nespravedlivé cenové politiky. Střední latté podle reportáže v Pekingu stojí 27 jüanů, což v dnešním kurzu je zhruba 4,43 dolaru, tedy o třetinu více, než za latté zaplatí zákazníci v Chicagu. Starbucks se brání tím, že musí cenovou politiku přizpůsobovat podmínkám trhu.

Redakce IW
Redakce IW
21. 10. 2013 | 10:46
Čína

Největší světový kavárenský řetězec Starbucks se stal novým trnem v oku čínských médií. Nedávno se Čína obula do společnosti Apple za nespravedlivé ceny, nyní si vzala na mušku kavárny Starbucks.

"Starbucks si užívá vysokých cen v Číně především díky slepé důvěře čínských spotřebitelů ve Starbucks, stejně jako v ostatní západní značky," říká Wang Čen-tung, ředitel Coffee Association v Šanghaji.

Cenová politika Starbucks na čínském trhu, který je po americkém jejím druhým největším trhem, se odvíjí od nákladů na podnikání (například náklady na pracovní sílu, investice do infrastruktury, měnové kurzy a nemovitosti), prohlásila společnost.

"Každý trh, na němž Starbucks operuje, je specifický a má odlišné provozní náklady, takže je nepřesné činit závěry pouhým srovnáním cen na dvou různých trzích," uvedla firma v prohlášení.

Zdroj: Reuters

ČínaKávaSpojené státy americké (USA)
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

25. 6.-Tomáš Beránek
Průmyslové kovy