US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+1,00 %
NASDAQ+0,52 %
S&P 500+0,52 %
ČEZ+0,25 %
KB+0,00 %
Erste+1,08 %

Chevron obnovil průzkum ložisek břidlicového plynu v Rumunsku

Americká energetická společnost Chevron v neděli obnovila průzkum ložisek břidlicového plynu ve východním Rumunsku. Informovala o tom agentura Reuters. V sobotu byla firma kvůli protestům nucena průzkum již podruhé za dva měsíce zastavit. Odpůrci těžby mají obavy z negativních dopadů na životní prostředí.

Redakce IW
Redakce IW
8. 12. 2013 | 15:54
Chevron

Na místo průzkumných vrtů u rumunského městečka Pungesti v sobotu proniklo několik demonstrantů. Podle Chevronu byla při incidentu poškozena některá zařízení. K místu vrtů se chtěly dostat zhruba tři stovky protestujících. Většinu z nich však zastavila policie, která rovněž desítky lidí zatkla.

Americký úřad pro energetické informace EIA odhaduje, že v rumunských břidlicích může být až 1,4 bilionu metrů krychlových plynu vytěžitelného za současných podmínek. To by pokrylo poptávku v zemi na více než sto let.

Zdroj: ČTK

ChevronRumunskoTěžba z břidlic
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

25. 6.-Tomáš Beránek
Průmyslové kovy