US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-1,17 %
NASDAQ-2,04 %
DOW JONES-0,53 %
PX-0,20 %
ČEZ-0,46 %
NVIDIA-2,47 %

Výsledky UniCredit v 1Q: Čistý zisk 712 milionů eur (odhad: 509,3 milionu eur), výnosy: 5,58 miliardy eur (odhad: 5,79 miliardy eur)

Čistý zisk banky UniCredit v prvním čtvrtletí vzrostl na 712 milionů eur z 449 milionů eur v předchozím roce. Analytici očekávali růst na 509,3 milionu eur.

Italská bankovní skupina UniCredit se v prvním čtvrtletí letošního roku vrátila k zisku, k čemuž jí pomohly zejména nižší výdaje na ztrátové úvěry. Čistý zisk činil 712 milionů eur ve srovnání se ztrátou téměř 15 miliard eur v předchozím čtvrtletí. UniCredit je podle výše majetku největší bankou v Itálii.

Loni banka nečekaně vykázala ztrátu 14 miliard eur, což byla ze všech italských bank nejvyšší ztráta v historii. Důvodem byly masivní odpisy a rezervy na ztrátové úvěry. Banka se tak snažila očistit si účetní bilanci, než začnou evropští regulátoři hodnotit bankovní sektor.

Tato strategie se bance v prvním čtvrtletí vyplatila. Špatné úvěry se ve srovnání s předchozím čtvrtletím snížily o 1,3 % a zaznamenaly první propad od roku 2008.

Zdroj: ČTK, Bloomberg

UniCreditVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Americké akcie: Růst tažený těmi největšími? To nezní špatně!

Americké akcie: Růst tažený těmi největšími? To nezní špatně!

30. 10.-Andrej Rády
Americké akcie