US MARKETOtevírá za: 11 h 27 m
DOW JONES-0,64 %
NASDAQ+1,61 %
S&P 500+0,72 %
META+0,51 %
TSLA+4,07 %
AAPL-0,28 %

Bank of New York Mellon se ocitla mezi mlýnskými kameny, hedgeové fondy na ni podaly žalobu

Bank of New York Mellon, které v úterý Argentina odebrala povolení operovat v zemi, se ocitla mezi mlýnskými kameny. Banka je správcem dluhu, o nějž se Argentina pře se svými věřiteli.

BNY Mellon působí jako finanční zprostředkovatel mezi Buenos Aires a jeho věřiteli. Banka v červnu uposlechla příkaz amerického soudu a zablokovala platbu ve výši 539 milionů USD z dluhu, který byl restrukturalizován po státním bankrotu Argentiny z roku 2002.

Americký soud tehdy rozhodl, že Argentina nemůže vyplatit úroky pouze držitelům restrukturalizovaného dluhu, ale musí zaplatit i těm věřitelům, kteří restrukturalizaci odmítli. Tím se země po 13 letech opět ocitla v platební neschopnosti. Argentina argumentovala tím, že svou povinnost splnila a věřitelé se o své peníze mají hlásit Bank of New York Mellon.

Čtyři hedgeové fondy - Knighthead Master Fund, RGY Investments LLC, Quantum Partners George Sorose a Hayman Capital Master Fund - nyní podaly žalobu u Nejvyššího soudu v Londýně kvůli tomu, že "jednání Banky of New York Mellon po celou dobu chránilo pouze její vlastní zájmy".

Zdroj: Reuters

ArgentinaHedgeové fondyStátní dluhopisy
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika