US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-1,23 %
NASDAQ-2,24 %
S&P 500-1,60 %
ČEZ-0,72 %
KB-2,33 %
Erste-1,40 %

Fortuně v prvním pololetí vzrostl zisk EBITDA meziročně o 16,4 % na 15 milionů eur

Sázkové kanceláři Fortuna v prvním pololetí letošního roku vzrostl zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) o 16,4 % na 15 milionů eur. Čistý zisk stoupl dokonce o 19 % na 9 milionů eur. Celkový objem přijatých sázek se zvýšil v meziročním srovnání o 20,8 % na 333,2 milionu eur. Za růstem zisku podle společnosti stojí vyšší aktivita internetových sázkařů na všech třech trzích.

Redakce IW
Redakce IW
28. 8. 2014 | 8:10
Akcie ČR

Objem přijatých sázek v segmentu sportovního sázení vzrostl o 21,2 % na 325,3 milionu eur. Dvojciferný růst byl patrný v České republice, na Slovensku i v Polsku, nejsilnější však byl na českém trhu. Celkový počet zaregistrovaných sázkařů narostl oproti první polovině loňského roku o 37 % a překročil půl milionu.

Celková výše hrubých výher v první polovině roku narostla meziročně o 14,7 % na 65,9 milionu eur, z toho hrubé výhry z on-line sportovního sázení vzrostly o 32,5 % na 32,3 milionu eur.

Pozitivně se podle vyjádření společnosti na výsledcích podepsaly hned tři velké sportovní akcie - zimní olympijské hry v ruském Soči, brazilské mistrovství světa ve fotbale a běloruské hokejové mistrovství světa.

"Fortuna zveřejnila solidní čísla, která byla podpořena silným růstem aktivity sázkařů a normalizací ziskových marží," uvedl Václav Kmínek, analytik z České spořitelny. "Celkový objem sázek přijatých v prvním pololetí dosahuje 52 % a výsledek na úrovni zisku EBITDA 56 % našeho celoročního odhadu. Očekáváme, že reakce trhu na výsledky bude mírně pozitivní."

Celkové výnosy Fortuně vzrostly meziročně o 14,4 % na 54,7 milionu eur. Výnosy ze segmentu sportovního sázení tvořily 51,1 milionu eur (meziročně +15,6 %). Celkové provozní náklady se zvýšily o 13,7 % na 39,7 milionu eur.

Zisk EBITDA z loterijního byznysu byl zanedbatelný, v období od ledna do června dosáhl jen 48 tisíc eur (meziročně +0,5 %) při celkovém objemu vybraných sázek na úrovni 7,9 milionu eur (meziročně +6,1 %). Společnost uvedla, že se velké oblibě nadále těší zejména stírací losy, díky čemuž vzrostl celkový objem přijatých sázek v loterijním segmentu. Společnost také potvrdila zájem spustit loterijní hry i na internetu, zatím jí to však neumožňuje platná legislativa.

Společnost dále potvrdila svůj výhled, v rámci kterého očekává růst celoročního zisku EBITDA o 5 až 10 %. Celoroční výsledek celkového objemu přijatých sázek firma odhaduje na úrovni 645 milionů eur.

Firma také zopakovala, že nadále hodlá vyplácet pravidelnou roční dividendu ve výši 70 až 100 % konsolidovaného čistého zisku. Letos akcionářům vyplatila podíl ze zisku 0,22 eura na akcii, což představuje zhruba 73,5 % konsolidovaného čistého zisku na akcii.

Akcie ČRFortunaVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Bouře na trzích: Něco na tom srpnu je

Bouře na trzích: Něco na tom srpnu je

1. 8.-Andrej Rády
Burzovní almanach