US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,02 %
NASDAQ-0,01 %
S&P 500+0,03 %
ČEZ+0,00 %
KB+0,48 %
Erste+1,10 %

V poškozené japonské jaderné elektrárně Fukušima zahynul dělník

V japonské jaderné elektrárně Fukušima, kterou v roce 2011 poškodilo zemětřesení a cunami, zahynul v úterý jeden z dělníků. Informovala o tom agentura AP. Muž, který se podílel na stabilizaci elektrárny, spadl do nádrže na kontaminovanou vodu.

Redakce IW
Redakce IW
20. 1. 2015 | 10:02
Japonsko

Při zemětřesení a cunami v březnu 2011 selhalo v atomové elektrárně Fukušima chlazení, což způsobilo, že se roztavila jádra tří reaktorů a do okolí unikla radioaktivita. Od té doby se zařízení potýká s problémy, především s úniky radioaktivní vody. Ta se po použití k ochlazení reaktorů skladuje v nádržích.

Společnost TEPCO, která je provozovatelem elektrárny, sdělila, že pětapadesátiletý dělník podlehl dnes brzy ráno četným zraněním, když propadl otvorem na vrcholu deset metrů vysoké nádrže. Byl jedním ze tří zaměstnanců, kteří prováděli kontrolu nádrže. Příčina neštěstí se vyšetřuje.

Na zabezpečení jaderné elektrárny pracuje téměř 7 000 dělníků. Mezi dubnem a listopadem loňského roku bylo při práci v elektrárně zraněno 40 lidí, zatímco o rok dříve pouze 12. To podle agentury AP vyvolává rostoucí obavy ohledně nedostatečných bezpečnostních opatření.

Zdroj: ČTK

Jaderná energetikaJaponsko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Greed Is Good aneb Kdo se bojí, nesmí do akciového lesa

Greed Is Good aneb Kdo se bojí, nesmí do akciového lesa

11. 8.-Andrej Rády
Americké akcie