US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-1,07 %
NASDAQ-1,69 %
DOW JONES-0,51 %
PX+0,27 %
ČEZ-0,16 %
NVIDIA-2,52 %

George Soros sází na energetický sektor, než začnou ceny ropy opět stoupat

Soros Fund Management, hedgeový fond spravující finance George Sorose a jeho rodiny, ve čtvrtém kvartále otevíral nové pozice v energetickém sektoru. Nakoupil například podíly v Devon Energy a Transocean.

Redakce IW
Redakce IW
18. 2. 2015 | 13:07
Ropa

Soros Fund Management nakoupil 385 497 akcií společnosti Devon Energy a 149 tisíc akcií Transocean. Otevření těchto pozic se zdá být víc než dobře načasované vzhledem k oživení cen ropy. Mezi červnem loňského roku a letošním lednem se cena ropy Brent zřítila o zhruba 60 %, jen v únoru však o více než 10 % oživila. Sektor energetických firem v index S&P 500 mezi červnem a lednem oslabil o zhruba 20 %, v únoru však oživil o více než 8 %.

Akcie Transocean letos zpevnily o téměř 4 % a Devon Energy připsala přes 8 %.

Soros naopak prodával akcie Google, přes milion akcií Apple a 3,9 milionu akcií společnosti Intel. Svůj podíl v General Motors navýšil o 412 438 na 3,9 milionu akcií.

Zdroj: CNBC

Aktualita pro rok 2026

George SorosRopa
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciový býčí trend jako americký národní zájem? Nedivte se!

Akciový býčí trend jako americký národní zájem? Nedivte se!

27. 11.-Andrej Rády
Americké akcie