US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,36 %
NASDAQ-0,11 %
DOW JONES-0,38 %
PX+0,55 %
ČEZ-0,23 %
NVIDIA+0,05 %

Chevron ukončí průzkum ložisek břidličného plynu v Rumunsku

Americký těžební koncern Chevron ukončí průzkum ložisek břidličného plynu v Rumunsku. Projekt podle firmy není schopen soupeřit s jejími ostatními investičními příležitostmi. Chevron již v lednu ohlásil ukončení průzkumu takovýchto ložisek v Polsku.

Redakce IW
Redakce IW
24. 2. 2015 | 7:07
Chevron

Rumunský premiér Victor Ponta loni uvedl, že Chevron v Rumunsku neobjevil žádné ekonomicky zajímavé naleziště břidličného plynu. Rumunský prezident Klaus Iohannis navíc podle agentury APA upozornil, že těžba břidličného plynu přestává být v důsledku poklesu cen ropy rentabilní.

Chevron v Rumunsku rovněž čelil protestům ze strany ekologických aktivistů. Loni v létě se demonstranti z organizace Greenpeace připoutali řetězy k bráně vedoucí k výzkumnému vrtu Chevronu.

Protestující se obávali, že společnost bude při těžbě používat takzvané frakování. Při využití této metody se pumpuje chemicky upravená voda s pískem do vrtu, čímž se hornina štěpí a uvolňuje se z ní surovina. Ekologičtí aktivisté proti tomuto způsobu těžby bojují a tvrdí, že ohrožuje zásoby podzemní vody a že může vyvolat malé zemětřesení.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

ChevronTěžba z břidlic
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

10. 12.-Andrej Rády
Investiční bubliny