US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,13 %
NASDAQ-0,21 %
DOW JONES+0,16 %
PX+0,35 %
ČEZ+0,54 %
NVIDIA-2,47 %

Zisk RWE za rok 2014 klesl vlivem snížení cen elektřiny

Největší německý producent elektřiny oznámil 45% pokles zisku za uplynulý rok. Důvodem byly nižší ceny elektřiny. Očištěný čistý zisk klesl na 1,24 miliardy eur z 2,31 miliardy eur v roce 2013. Výsledky byly v souladu s očekáváními analytiků oslovených agenturou Bloomberg. Tržby se snížily o 7,5 % na 48,5 miliardy eur.

Redakce IW
Redakce IW
10. 3. 2015 | 9:05
Energetika

Německý rozmach obnovitelné energie brzdí růst velkoobchodních cen elektřiny. V lednu klesla cena elektřiny s dodáním v příštím roce na nejnižší úroveň od dubna 2004. Tento vývoj má výrazný dopad na tradiční poskytovatele energií, jako je právě společnost RWE s aktivitami v oblasti uhlí, zemního plynu nebo jaderné energie.

"Krize konvenční výroby elektřiny pokračuje," uvedl šéf RWE Peter Terium v reportu. "Chystáme se více zaměřovat na růstové příležitosti, ale bez ztráty přísné finanční disciplíny."

Provozní zisk z konvenční výroby energie klesl o 29 % na 979 milionů eur. RWE, která dosáhla v posledních třech letech úspory nákladů v hodnotě 1,4 miliardy eur, zvedla svůj celkový cíl pro úspory na 2 miliardy do roku 2017 z 1,5 miliardy eur do roku 2016. Loni dosáhly úspory 400 milionů eur, což je o 250 milionů více, než se počítalo.

Dividenda pro rok 2014 byla ponechána beze změny na 1 euru na akcii.

Zdroj: Bloomberg

EnergetikaRWEVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

22. 10.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Investiční portfolio