US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,13 %
NASDAQ-0,21 %
DOW JONES+0,16 %
PX+0,35 %
ČEZ+0,54 %
NVIDIA-2,47 %

Provozní zisk energetické skupiny RWE klesl o více než desetinu

Provozní zisk německé energetické skupiny RWE se v prvním pololetí snížil o více než desetinu na zhruba dvě miliardy eur. Oznámila to dnes firma, která působí rovněž v České republice. Na hospodaření podniku měly negativní dopad slabé výsledky divize pro konvenční výrobu elektrické energie, jejíž zisky se propadly o více než polovinu.

Redakce IW
Redakce IW
13. 8. 2015 | 8:12
Energetika

Provozní zisk RWE mírně zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na 2,1 miliardy eur. Firma se potýká s nízkými maloobchodními cenami elektřiny a s rozmachem výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů, což tlačí její uhelné elektrárny do ztrát. V loňském roce se uhelné elektrárny podílely na celkové produkci elektřiny v RWE zhruba 60 procenty.

RWE se nyní hodlá více zaměřit na obnovitelné zdroje energie. Firma tento týden představila restrukturalizační plán, v jehož rámci mimo jiné sníží počet svých lokálních divizí, aby ušetřila na administrativě a urychlila rozhodovací procesy napříč podnikem. Analytici už dříve upozorňovali, že právě složitá a komplexní struktura skupiny je tou hlavní příčinou, proč RWE tak pomalu reaguje na masivní nástup zelených energií v Evropě.

RWE je druhým největším energetickým koncernem v Německu. V České republice firma podle svých internetových stránek zajišťuje dodávky zemního plynu a elektřiny a další služby pro 1,7 milionu zákazníků a zaměstnává více než 4300 lidí.

Zdroj: ČTK

EnergetikaRWEVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

22. 10.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Investiční portfolio