US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,35 %
NASDAQ-0,36 %
S&P 500-0,42 %
ČEZ+0,24 %
KB+0,57 %
Erste+0,14 %

Ruská centrální banka uvalila nucenou správu na Investtorgbank

Ruská centrální banka jmenovala státní agenturu pro pojištění vkladů ASV dočasným správcem banky Investtorgbank, která patří mezi 60 největších bank v zemi. Oznámila to centrální banka na svých internetových stránkách.

Redakce IW
Redakce IW
27. 8. 2015 | 13:34
Rusko

Úkolem dočasného správce bude prozkoumat finanční situaci banky a rozhodnout o optimálních opatřeních, jejichž cílem má být ochrana zájmů věřitelů a vkladatelů.

Centrální banka rovněž v prohlášení uvedla, že ASV se stala dočasným nuceným správcem i menší VOKBANK, která je spolu s Investtorgbank součástí bankovní skupiny ITB a podle objemu aktiv jí v zemi mezi bankami patří 284. příčka. Rozhodnutí je podle centrální banky v souladu s federálním zákonem o bankrotu.

Centrální banka pod vedením guvernérky Elviry Nabiullinové začala čistit bankovní sektor s cílem odstranit z trhu slabé hráče. Od roku 2013, kdy se Nabiullinová ujala funkce, již odebrala přes 150 bankovních licencí. Ruský bankovní sektor však i nadále zůstává přeplněný, funguje zde zhruba 730 bank, napsala agentura Reuters.

Investtorgbank je podle listu Vedomosti významnou moskevskou bankou s rozvinutou sítí regionálních poboček. ITB Holding vlastní v bance podíl 19,99 %. Čistá aktiva banky k 1. srpnu činila 119,82 miliardy rublů.

Zdroj: ČTK

Evropské bankyRuskoStřední a východní Evropa
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Index S&P 500 je nejdražší v historii. Těchto 20 slibných firem se ale vymyká

Index S&P 500 je nejdražší v historii. Těchto 20 slibných firem se ale vymyká

dnes-Andrej Rády
Americké akcie